GX43-102420-000
Artikuls
84109
Intrastat
Pakas svars
2.1 kg
Zebra GX Series GX430t - Label printer - DT/TT - Roll (10.8cm) - 300 dpi - up to 102 mm/sec - USB, LAN, serial
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
ZEBRA
Ražotāja kods
GX43-102420-000
Artikuls
84109
Intrastat
Pakas svars
2.1 kg
Printer Type
Label printer - direct thermal / thermal transfer - monochrome
Print Speed
Up to 102 mm/sec - B/W - 300 dpi
Built-in Devices
Status LCD
Connectivity Technology
Wired
Interface
USB, LAN, serial
Max Resolution (B&W)
300 dpi
Language Simulation
ZPL, ZPL II, EPL2
Fonts Included
16 x bitmapped ¦ 1 x scalable
Barcodes
Code 93, Industrial 2 of 5, Code 39, UCC/EAN-128, Code 49, GS1 DataBar, QR code, MaxiCode, Aztec code, LOGMARS, EAN/JAN-8, EAN/JAN-13, UPC-A, UPC-E, MicroPDF417, Codabar, Code 128, Code 11, Code 2 of 5, UPC, Interleaved 2 of 5, PDF417, MSI-Plessey, Data Matrix, Japanese Post, Plessey, MacroPDF417, EAN-14, Code 128B, Code 128C, German Post, MSI-3, Code 128A
Printer Features
Adjustable Media Sensor (AMS)
RAM Installed (Max)
8 MB
Technology / Form Factor
SDRAM
Flash Memory
4 MB (installed) / 68 MB (max)
Media Type
Labels, continuous forms, fanfold paper, tag stock
Max Media Size
Roll (10.8cm)
Min Media Size (Custom)
19 mm x 9.7 mm
Max Media Size (Custom)
108 mm x 991 mm
Media Sizes
Roll (1.9 cm), Roll (10.8cm)
Max Printing Width
104 mm
Max Printing Length
991 mm
Media Thickness Range
0.08 mm - 0.2 mm
Roll Maximum Outer Diameter
127 mm
Roll Core Diameter
25.4 mm, 38.1 mm, 12.7 mm
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (10.8cm)
Networking
Print server
Data Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet
Connections
1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x USB ¦ 1 x LAN - RJ-45
Compatible with Windows 7
"Compatible with Windows 7" software and devices carry Microsoft’s assurance that these products have passed tests for compatibility and reliability with 32-bit and 64-bit Windows 7.
Compliant Standards
TUV, VCCI, C-Tick, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class B, CCC, FCC Part 15
Power Device
Power supply
Voltage Required
AC 120/230 V
Frequency Required
50/60 Hz
Power Factor Correction
Yes
Software Included
Drivers & Utilities, ZebraDesigner
Service & Support
Limited warranty - 1 year
Min Operating Temperature
5 °C
Max Operating Temperature
41 °C
Humidity Range Operating
10 - 90%
Width
19.4 cm
Depth
25.4 cm
Height
19.1 cm
Weight
Weight (Shipping)
4.1 kg
Zebra SAM LAB POLYE 3000T GLOSS 101X 76MM 100L/R MAX 5 ROLLSZebra SAM LAB POLYE 3000T GLOSS 101X 76MM 100L/R MAX 5 ROLLS
Alphacool - Liquid cooling system pump mounting base - silver nickel
Accessories, Nameplate, GK420d (Direct thermal)Accessories, Nameplate, GK420d (Direct thermal)
Zebra - NameplateZebra - Nameplate
Zebra - NameplateKods: 105934-061
Zebra - Nameplate - for Zebra GX420tZebra - Nameplate - for Zebra GX420t
Zebra - Platen bearingsZebra - Platen bearings
Zebra - Platen bearingsKods: 105934-059
Zebra - Front bezelZebra - Front bezel
Zebra - Front bezelKods: 105934-030
Zebra - USB / serial back panelZebra - USB / serial back panel
Zebra - USB / Ethernet back panelZebra - USB / Ethernet back panel
Zebra - Gap sensor, fixed - upperZebra - Gap sensor, fixed - upper
Zebra - NameplateKods: 105934-067
Zebra - Media windowZebra - Media window
Zebra - Media windowKods: 105934-001
Accessories, Wave Washer .740, Qty of 25Accessories, Wave Washer .740, Qty of 25
Zebra - Feed switchZebra - Feed switch
Zebra - Feed switchKods: 105934-004
Zebra - Platen - for GK Series GK420dZebra - Platen - for GK Series GK420d
Zebra - Platen roller kit - for GX Series GX430tZebra - Platen roller kit - for GX Series GX430t
Zebra - Head up sensorZebra - Head up sensor
Zebra - Head up sensorKods: 105934-041
Accessories, Screw M4 x 0.7 x 12, Qty of 25Accessories, Screw M4 x 0.7 x 12, Qty of 25
Accessories, Nut Hex M3, Qty of 25Accessories, Nut Hex M3, Qty of 25
Zebra - Gap / blackline sensorZebra - Gap / blackline sensor
Zebra - Head up sensorKods: 105934-042
Accessories, Washer Split M3, Qty of 50Accessories, Washer Split M3, Qty of 50
Zebra - LCD cover assemblyZebra - LCD cover assembly
Zebra - Dispenser front bezelZebra - Dispenser front bezel
Zebra - Power cable - SAA AS 3112 (M) to IEC 60320 C13 - AC 240 V - Australia (pack of 5)Zebra - Power cable - SAA AS 3112 (M) to IEC 60320 C13 - AC 240 V - Australia (pack of 5)