NET SWITCH 18P 10/100M 16POE/CS4218-16ET-240 DAHUA
Ražotājs
DAHUA
Ražotāja kods
DH-CS4218-16ET-240
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
3 kg
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
DAHUA
Ražotāja kods
DH-CS4218-16ET-240
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
3 kg
Switch type
Managed
Switch layer
L2
Web-based management
Yes
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type
Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Installed SFP modules quantity
0
0
Gigabit Ethernet (copper) ports quantity
16
SFP module slots quantity
2
Networking standards
IEEE 802.3, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z
10G support
No
VLAN support
Yes
Number of VLANs
32
MAC address table
8000 entries
Switching capacity
7.2 Gbit/s
Forwarding rate
5.36 Mpps
Jumbo frames support
Jumbo frames
Packet buffer memory
4 MB
DHCP features
DHCP client
Rack mounting
Product colour
Black
Housing material
Metal
Mean time between failures (MTBF)
763.502 h
Power source
AC
Power supply included
Power consumption (max)
265 W
Power over Ethernet (PoE)
Power over Ethernet (PoE) power per port
30 W
Total Power over Ethernet (PoE) budget
240 W
Operating temperature (T-T)
-10 - 55 °C
Storage temperature (T-T)
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H)
5 - 95%
Storage relative humidity (H-H)
5 - 95%
Width
220 mm
Depth
440 mm
Height
44 mm
Weight
2.35 kg
Package width
342 mm
Package depth
540 mm
Package height
90 mm