StarTech.com 18U 19" Wall Mount Network Rack, Adjustable Depth 12-20" 2 Post Open Frame Server Room Rack for AV / Data / IT Communication / Computer Equipment / Switch with Cage Nuts & Screws - 18U Adjustable Rack (RACK-18U-20-WALL-OA) - Rack open frame - 2-post - wall mountable - black - 18U - 19"
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
RACK-18U-20-WALL-OA
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
15.2 kg
Kopā pieejams (gab.)
6
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
RACK-18U-20-WALL-OA
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
15.2 kg
Kopā pieejams (gab.)
6
Tuvākā piegāde
Product Type
Rack
Rack Type
Open frame
Rack Post Qty
2-post
Placing / Mounting
Wall mountable
Product Material
SPCC cold rolled steel
Package Content
2 front horizontal brackets, 2 rear horizontal brackets, 16 M5 x 12mm screws, 2 vertical brackets, 24 M8 x 16mm bolts, 24 #8 flat washers, 72 M6 cage nuts, 72 M6 cage screws, 72 plastic washers
Rack Size
19"
Height (Rack Units)
18U
Width
50.4 cm
Depth
50.8 cm
Height
90.6 cm
Weight
Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight
43 cm x 120 cm x 17 cm / 19.7 kg
Colour
Black
Weight Limit
90 kg
Features
Square hole, adjustable depth 12" - 20", G-shaped mounting rail profile