GV-N507TWF3OCV2-16GD
Ražotājs
GIGABYTE
Ražotāja kods
GV-N507TWF3OCV2-16GD
Artikuls
Intrastat
Device Type
Graphics card
Bus Type
PCI Express 5.0
Graphics Engine
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti
Core Clock
2497 MHz
CUDA Cores
8960
Max Resolution
7680 x 4320
Max Monitors Supported
4
Interfaces Details
3 x DisplayPort ¦ HDMI
API Supported
OpenGL 4.6
Features
Size
16 GB
Technology
GDDR7 SDRAM
Memory Speed
28 Gbps
Bus Width
256-bit
Required Power Supply
750 W
Additional Requirements
16 pin PCI Express power connector
Included Accessories
1x 12V-2x6 to 2x PCIe 8pin adapter