GV-N507TWF3OCV2-16GD
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
12
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
GIGABYTE
Reference
GV-N507TWF3OCV2-16GD
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
12
Nearest delivery
Device Type
Graphics card
Bus Type
PCI Express 5.0
Graphics Engine
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti
Core Clock
2497 MHz
CUDA Cores
8960
Max Resolution
7680 x 4320
Max Monitors Supported
4
Interfaces Details
3 x DisplayPort ¦ HDMI
API Supported
OpenGL 4.6
Features
Size
16 GB
Technology
GDDR7 SDRAM
Memory Speed
28 Gbps
Bus Width
256-bit
Required Power Supply
750 W
Additional Requirements
16 pin PCI Express power connector
Included Accessories
1x 12V-2x6 to 2x PCIe 8pin adapter