US1GC30B
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.1 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
US1GC30B
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.1 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
Tuvākā piegāde
Connectivity technology
Wired
Host interface
USB
Interface
Ethernet
Ethernet LAN (RJ-45) ports
1
USB version
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Maximum data transfer rate
5000 Mbit/s
Networking standards
IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u
Ethernet LAN
Y
Ethernet interface type
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates
10,100,1000 Mbit/s
Cabling technology
10/100/1000BaseT(X)
Wake-on-LAN ready
Y
Auto MDIX IEEE
Full duplex
Jumbo frames support
Jumbo frames
9000
VLAN tagging
Internal
N
Product colour
Black
Chipset
Realtek - RTL8153
Certification
CE, FCC, REACH
USB powered
Windows operating systems supported
Mac operating systems supported
Linux operating systems supported
Server operating systems supported
Operating temperature (T-T)
0 - 70 °C
Storage temperature (T-T)
-10 - 80 °C
Operating relative humidity (H-H)
5 - 90%
Sustainability certificates
RoHS
Width
25 mm
Depth
210 mm
Height
15 mm
Weight
22 g
Package width
171 mm
Package depth
145 mm
Package height
30 mm
Package weight
100 g
Master (outer) case width
339 mm
Master (outer) case length
526 mm
Master (outer) case height
313 mm