StarTech.com 2.5" to 3.5" SATA HDD / SSD Adapter Enclosure - External Hard Drive Converter with HDD / SSD Height up to 12.5mm (25SAT35HDD) - Storage enclosure - 2.5" - SATA 6Gb / s - SATA 6Gb / s - for P / N: S352BU33HR
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
25SAT35HDD
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.216 kg
Kopā pieejams (gab.)
46
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
25SAT35HDD
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.216 kg
Kopā pieejams (gab.)
46
Tuvākā piegāde
Device Type
Storage enclosure - internal
Hard Drive Form Factor Compatibility
2.5"
Host Bus
SATA 6Gb/s
Product Material
Plastic, aluminium
Supported Interface
SATA-600
Interface
SATA 6Gb/s
Data Transfer Rate
6 Gbit/s
Supported Devices
Hard drive, solid state drive
Bays
1 x internal - 2.5" x 1/8H
Interfaces
1 x SATA 6Gb/s
Connections
1 - 22 pin Serial ATA
Compatible Bay
1 x internal 3.5" x 1/3H
Cables Included
1 x Serial ATA cable
Features
Tested with up to 1TB 7200 RPM 2.5" hard drives
Compliant Standards
FCC, RoHS
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Width
10.2 cm
Depth
14.6 cm
Height
3.6 cm
Weight
260 g
Shipping Width
11.5 cm
Shipping Depth
16.3 cm
Shipping Height
3.8 cm
Shipping Weight
260 g
Min Operating Temperature
5 °C
Max Operating Temperature
55 °C
Humidity Range Operating
5 - 85%