Dahua DHI-LM27-E240C - LED monitor - gaming - curved - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - VA - 350 cd / m² - 4000:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - black
Ražotāja kods
DHI-LM27-E240C
Pakas svars
5.05 kg
Kopā pieejams (gab.)
15
Ražotāja kods
DHI-LM27-E240C
Pakas svars
5.05 kg
Kopā pieejams (gab.)
15
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2383608
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class F
Diagonal Size
27"
Curved Screen
Yes (1500R)
Panel Type
VA
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 240 Hz
Pixel Pitch
0.3114 mm
Pixel Per Inch
81.6
Brightness
350 cd/m²
Contrast Ratio
4000:1
HDR Format
HDR10
Colour Support
16.7 million colours (8-bit)
Colour Gamut
85% NTSC
Response Time
1 ms (MPRT)
Gaming
Yes
Backlight Technology
Edge Emitting LED (ELED)
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
61.3 cm x 20.22 cm x 45.94 cm - with stand
Weight
3.85 kg
Interfaces
HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ Audio line-in/out
Display Position Adjustments
Tilt
Tilt Angle
-5/20
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Included Accessories
Power adapter, DisplayPort cable, wall mount
Cables Included
1 x DisplayPort cable
Compliant Standards
CE/EMC, CE/LVD
Input Voltage
12 V
Power Consumption SDR (On mode)
21 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
26 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
26.4 Watt
Power Consumption (Max)
42 Watt
Shipping Width
69.1 cm
Shipping Depth
16 cm
Shipping Height
45.2 cm
Shipping Weight
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 85% RH