911HM011100733
Article
Intrastat
Shipping weight
1.98 kg
Total quantity in stocks
19
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
CUSTOM
Reference
911HM011100733
Article
Intrastat
Shipping weight
1.98 kg
Total quantity in stocks
19
Nearest delivery
Printer Type
Receipt printer - direct thermal - monochrome
Print Speed
Up to 400 mm/sec - max speed
Connectivity Technology
Wired
Interface
USB, LAN, RS232
Max Resolution (B&W)
203 dpi
Features
Cutter
Yes
Barcodes
RAM Installed (Max)
64 MB
Flash Memory
5 MB
Media Type
Thermal paper
Max Media Size
Roll (8 cm)
Max Media Size (Custom)
80 mm
Media Sizes
Roll (8 cm), Roll (6 cm), Roll (5.8 cm)
Media Weight
55 g/m² - 90 g/m²
Roll Maximum Outer Diameter
100 mm
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (8 cm)
Networking
Print server
Connections
USB ¦ RS-232 ¦ LAN
Power Device
Power adapter
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
50 °C