PM45A10030030300
Article
Intrastat
Shipping weight
12.5758 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Label printer, thermal transfer, resolution: 12 dots/mm (300 dpi), media width (max.): 114 mm, print width (max.): 106mm, roll diameter (max.): 213mm, speed (max.): 300 mm/s, USB (type B), USB Host (2x), RS232, Ethernet, RAM: 256 MB, Flash: 512 MB, peeler, liner take-up spindle, Applicator Interface, display (touch screen), incl.: power supply unit, order separately: power cable
All offers are visible after login.
Manufacturer
HONEYWELL
Reference
PM45A10030030300
Article
Intrastat
Shipping weight
12.5758 kg
Manufacturer price
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Printer Type
Label printer - thermal transfer - monochrome
Print Speed
Up to 300 mm/sec - max speed - 300 dpi
Built-in Devices
LCD touch screen
Connectivity Technology
Wired
Interface
USB 2.0, serial, Gigabit LAN, USB 2.0 host, Applicator Interface
Max Resolution (B&W)
300 dpi
Language Simulation
Features
Barcodes
RAM Installed (Max)
256 MB
Technology / Form Factor
SDRAM
Flash Memory
512 MB
Media Type
Labels, linerless labels, fanfold paper, tag stock, tickets
Max Media Size
Roll (11.4 cm)
Min Media Size (Custom)
19 mm
Max Media Size (Custom)
114 mm
Media Sizes
Roll (1.9 - 11.4 cm)
Max Printing Width
105.7 mm
Max Printing Length
2200 mm
Roll Maximum Outer Diameter
213 mm
Roll Core Diameter
76 mm, 38 mm
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (11.4 cm)
Networking
Print server
Remote Management Protocol
SNMP 1, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP
Security Protocols & Features
LEAP, WEP, TLS, WPA, WPA2, AES-CCMP, TTLS, PEAP, EAP-FAST
Connections
1 x Gigabit LAN - RJ-45 ¦ 1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B ¦ 2 x USB 2.0 host - 4 pin USB Type A
Included Accessories
Fixed media hanger
Cables Included
No power cord is included
Compliant Standards
FCC Class B certified, RoHS
Power Device
Power adapter - external
Voltage Required
AC 100-240 V
Frequency Required
50/60 Hz
Power Consumption Operational
270 Watt
Power Consumption Stand by
9.6 Watt
ENERGY STAR
Yes
Service & Support
Limited warranty - 1 year
Min Operating Temperature
5 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80% (non-condensing)