TA-UC-PDQC20-01-W
Article
Intrastat
Shipping weight
0.057 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
GEMBIRD
Reference
TA-UC-PDQC20-01-W
Article
Intrastat
Shipping weight
0.057 kg
Product Type
Power adapter
Designed For
Mobile phone
Width
4.7 cm
Depth
8.5 cm
Height
2.8 cm
Weight
57 g
Enclosure Colour
White
Voltage Required
AC 100-240 V
Input Connectors
Europlug (power CEE 7/16)
Input Connectors Qty
1
Output connectors
Total 2: 4 pin USB Type A, 24 pin USB-C
Power Provided
20 Watt
Max Electric Current
3.4 A
Power Device Operating Mode
Quick Charge 3.0 (Type-A) - 20 W - 5/9/12 V - 3.4/2/1.5 A ¦ PD (USB-C) - 20 W - 5/9/12 V - 3.4/2.22/1.66 A ¦ USB-A + USB-C - 15 W - 5 V - 3.4 A