C31NANOTRIPLED140
Shipping weight
0.379 kg
Total quantity in stocks
50
Nearest delivery
Reference
C31NANOTRIPLED140
Shipping weight
0.379 kg
Total quantity in stocks
50
Nearest delivery
Product Type
Docking station
Width
7.05 cm
Depth
3 cm
Height
12.7 cm
Weight
379 g
Max Resolution Details
4K - 60 Hz (Dual Display) ¦ 1440p - 165 Hz (Single Display) ¦ 4k@60Hz, 4K@30Hz (Triple Display)
Data Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Expansion Slots
1 (total) / 1 (free) x SD Memory Card ¦ 1 (total) / 1 (free) x microSD
Interfaces
USB 3.2 Gen 2 - 9 pin USB Type A ¦ 3 x USB-C 3.2 Gen 2 - 24 pin USB-C ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 2/DisplayPort - 24 pin USB-C ¦ 2 x USB 2.0 - 4 pin USB Type A ¦ 1 x network - 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 ¦ 2 x audio / video - HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x headphone/microphone combo jack - mini-phone stereo 3.5 mm
Cables Included
1 x USB-C cable - integrated - 30 cm
Features
Up to 140W power delivery, aluminium housing, MST (multi-stream transport), DisplayPort Alt Mode, LED indicator
OS Required
Android, Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows 10 / 11, Apple iPadOS, Google Chrome OS
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
35 °C