StarTech.com 1U Fixed Server Rack Mount Shelf, 12in Deep Steel Universal Cantilever Tray for 19" AV / Data / Network Equipment Rack with Cage Nuts & Screws, 55lbs Weight Capacity, 12" Deep - 1U Network Rack Shelf (SHELF-1U-12-FIXED-S) - Rack shelf - 1U - 19"
Manufacturer
STARTECH
Reference
SHELF-1U-12-FIXED-S
Article
Intrastat
Shipping weight
2.5 kg
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
STARTECH
Reference
SHELF-1U-12-FIXED-S
Article
Intrastat
Shipping weight
2.5 kg
Total quantity in stocks
1
Nearest delivery
Product Type
Rack shelf
Product Material
SPCC cold rolled steel
Package Content
4 plastic washers, 4 M6 cage screws, 4 M6 square cage nuts
Rack Size
19"