StarTech.com 1U Fixed Server Rack Mount Shelf, 10in Deep Steel Universal Cantilever Tray for 19" AV / Data / Network Equipment Rack with Cage Nuts & Screws, 44lbs Weight Capacity, 10" Deep - 1U Network Rack Shelf (CABSHELF1U10) - Rack shelf - black - 1U - 10"
Manufacturer
STARTECH
Reference
CABSHELF1U10
Article
Intrastat
Shipping weight
2.46 kg
Total quantity in stocks
6
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
STARTECH
Reference
CABSHELF1U10
Article
Intrastat
Shipping weight
2.46 kg
Total quantity in stocks
6
Nearest delivery
Product Type
Rack shelf
Product Material
Cold-rolled steel
Package Content
4 cage nuts, 4 mounting screws
Rack Size
10"