ZT-P10300A-10L
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
93
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
ZOTAC
Reference
ZT-P10300A-10L
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
93
Nearest delivery
Device Type
Graphics card
Bus Type
PCI Express 3.0
Graphics Engine
NVIDIA GeForce GT 1030
Core Clock
1227 MHz
Boost Clock
1468 MHz
CUDA Cores
384
Max Monitors Supported
2
Interfaces
DVI-D (Single-Link) ¦ HDMI
API Supported
OpenCL, DirectX 12, OpenGL 4.5
Features
NVIDIA GameWorks, NVIDIA GPU Boost 3.0, NVIDIA Pascal GPU technology, HDCP
Size
2 GB
Technology
GDDR5 SDRAM
Effective Clock Speed
6 GHz
Bus Width
64-bit
OS Required
Microsoft Windows 7 / 8 / 10 (32/64 bits)
Required Power Supply
300 W