SP960GBSS3S55S25
Article
Intrastat
Shipping weight
0.04 kg
Total quantity in stocks
10
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SILICON POWER
Reference
SP960GBSS3S55S25
Article
Intrastat
Shipping weight
0.04 kg
Total quantity in stocks
10
Nearest delivery
Device Type
Solid state drive - internal
Capacity
960 GB
NAND Flash Memory Type
Triple-level cell (TLC)
Form Factor
2.5"
Interface
SATA 6Gb/s
Features
Width
69.85 mm
Depth
100 mm
Height
7 mm
Drive Transfer Rate
600 MBps (external)
Internal Data Rate
540 MBps (read) / 480 MBps (write)
Interfaces
1 x SATA 6 Gb/s
Compatible Bay
2.5"