SP128GBSS3A55S25
Article
Intrastat
Shipping weight
0.066 kg
Total quantity in stocks
20
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SILICON POWER
Reference
SP128GBSS3A55S25
Article
Intrastat
Shipping weight
0.066 kg
Total quantity in stocks
20
Nearest delivery
Device Type
Solid state drive - internal
Capacity
128 GB
NAND Flash Memory Type
Triple-level cell (TLC)
Form Factor
2.5"
Interface
SATA 6Gb/s
Features
Width
69.9 mm
Depth
100 mm
Height
7 mm
Weight
63 g
Drive Transfer Rate
600 MBps (external)
Internal Data Rate
550 MBps (read) / 420 MBps (write)
MTBF
1,500,000 hours
Interfaces
1 x SATA 6 Gb/s
Compatible Bay
2.5"