CCC-FC-1500RGB
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
GEMBIRD
Reference
CCC-FC-1500RGB
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
13
Nearest delivery
Form Factor
Mid tower
Windowed Side Panel
Yes
Windowed Side Panel Material
Acrylic
Max Mainboard Size
ATX
Supported Motherboards
ATX, Mini-ATX
Internal Bays Qty
2
Product Material
Glass, acrylic, SPCC
Colour
Black
Cooling System
Front: 120 mm fan x 3 / RGB fan Rear: 80 mm fan x 1 / RGB fan
CPU Cooler Max Height
150 mm
Video Card Max Length
270 mm
System Cabinet Features
Glass front panel
Expansion Bays
1 (total) / 1 (free) x internal - 3.5" 1 (total) / 1 (free) x internal - 2.5"