P10Q4A-USB-CARD
Article
Intrastat
Shipping weight
0.16 kg
Total quantity in stocks
8
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
STARTECH
Reference
P10Q4A-USB-CARD
Article
Intrastat
Shipping weight
0.16 kg
Total quantity in stocks
8
Nearest delivery
Device Type
USB adapter
Form Factor
Plug-in card - low profile
Interface (Bus) Type
PCI Express 3.0 x4
PCI Specification Revision
PCIe 3.0
Ports
USB 3.2 Gen 2 x 4
Connectivity Technology
Wired
Data Link Protocol
USB 3.2 Gen 2
Data Transfer Rate
10 Gbps
Features
Bus powered, UASP, up to 10W/2A power per port
Processor
Interfaces
4 x USB 3.2 Gen 2 - 9 pin USB Type A 1 x SATA power - 15 pin Serial ATA power (internal)