3150C003
Article
Intrastat
Shipping weight
25 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
CANON
Reference
3150C003
Article
Intrastat
Shipping weight
25 kg
Maximum scan size
305 x 432 mm
Optical scanning resolution
600 x 600 DPI
Duplex scanning
Y
Colour scanning
Y
ADF scan speed (b/w, A3)
120 ppm
ADF scan speed (colour, A3)
120 ppm
Duplex ADF scan speed (b/w, A4)
240 ipm
Duplex ADF scan speed (colour, A4)
240 ipm
Scanner type
Sheet-fed scanner
Built-in display
Product colour
Black, White
Sensor type
CIS
Daily duty cycle (max)
50000 pages
Light source
RGB LED
Scanning noise level
54 dB
Standard input capacity
500 sheets
Maximum ISO A-series paper size
A3
Long-paper mode
Auto Document Feeder (ADF) media weight
20 - 209 g/m²
USB port
USB version
3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Standard interfaces
RJ-45, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Power supply type
AC
Power consumption (typical)
66.5 W
Power consumption (standby)
3.5 W
AC input frequency
50 - 60 Hz
Input voltage
220 - 240 V
Ethernet LAN
Operating temperature (T-T)
10 - 35 °C
Operating relative humidity (H-H)
20 - 80%
Operating temperature (T-T)
50 - 95 °F
Width
480 mm
Depth
569 mm
Height
315 mm