TS32GSDC700S
Article
Intrastat
Shipping weight
0.002 kg
Total quantity in stocks
10
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
TRANSCEND
Reference
TS32GSDC700S
Article
Intrastat
Shipping weight
0.002 kg
Total quantity in stocks
10
Nearest delivery
Product Type
Flash memory card
Storage Capacity
32 GB
Speed Class
Video Class V90 / UHS-II U3 / Class10
Read Rate
Up to 285 MB/s
Write Rate
Up to 180 MB/s
Form Factor
SDHC UHS-II Memory Card
Features
Shockproof, waterproof, X-ray-proof, temperature-proof, electrostatic-proof
Software Included
Transcend RecoveRx
Service & Support
Limited warranty - 5 years
Width
24 mm
Depth
2.1 mm
Height
32 mm
Weight
2 g
Min Operating Temperature
-25 °C
Max Operating Temperature
85 °C