MS501E2.5USB3
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
55
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
COREPARTS
Reference
MS501E2.5USB3
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
55
Nearest delivery
Device Type
Hard drive - external (portable)
Capacity
500 GB
Form Factor
2.5"
Interface
USB 3.0
Width
7.5 mm
Depth
12.8 mm
Height
1.3 mm
Interface Transfer Rate
5.0 Gbps (USB 3.0)
Max Data Transfer Rate
90 MB/s
Internal Data Rate
90 MBps (read) / 80 MBps (write)
Interfaces
1 x USB 3.0
Compatible Bay
2.5"