StarTech.com 5.25in Trayless Hot Swap Mobile Rack for 3.5in Hard Drive - Internal SATA Backplane Enclosure - Lockable drive bay (HSB100SATBK) - Storage mobile rack - 3.5" - black - for P / N: 25SAT35HDD, 25SATSAS35HD
Manufacturer
STARTECH
Reference
HSB100SATBK
Article
449466
Intrastat
Shipping weight
0.305 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
STARTECH
Reference
HSB100SATBK
Article
449466
Intrastat
Shipping weight
0.305 kg
Total quantity in stocks
2
Nearest delivery
Device Type
Storage mobile rack
Hard Drive Form Factor Compatibility
3.5"
Colour
Black
Supported Interface
SATA 3 Gb/s
Features
Key lock, hot-swappable drive carrier
Processor
No CPU
Bays
1 x internal - 3.5"
Interfaces
1 x SATA 3Gb/s - SATA
Connections
1 storage - Serial ATA-300 - 7 pin Serial ATA
Compatible Bay
1 x external 5.25" x 1/2H
Compliant Standards
FCC, RoHS
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Width
14.9 cm
Depth
18.4 cm
Height
4.2 cm
Weight
305 g
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
50 °C
Humidity Range Operating
5 - 85%