LC Power LC-25U3-Hydra - Storage enclosure - 2.5" - SATA 6Gb / s - USB 3.0 - black
Manufacturer
LC-POWER
Reference
LC-25U3-HYDRA
Article
Intrastat
Shipping weight
0.157 kg
Total quantity in stocks
35
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
LC-POWER
Reference
LC-25U3-HYDRA
Article
Intrastat
Shipping weight
0.157 kg
Total quantity in stocks
35
Nearest delivery
Storage drive size
2.5"
Supported storage drive interfaces
Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III
Number of storage drives supported
1
Supported storage drive heights
9.5 mm
USB connectivity
Y
USB version
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB connector gender
Female
Product type
HDD enclosure
Product colour
Black
Material
Aluminium, Plastic
Certification
CE
UASP support
Y
Plug and Play
Windows operating systems supported
Width
78 mm
Depth
132 mm
Height
12 mm