LevelOne POI-5002W90 - PoE injector - 90 Watt - output connectors: 1 - black
Manufacturer
LEVELONE
Reference
POI-5002W90
Article
Intrastat
Shipping weight
0.53 kg
Total quantity in stocks
11
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
LEVELONE
Reference
POI-5002W90
Article
Intrastat
Shipping weight
0.53 kg
Total quantity in stocks
11
Nearest delivery
Ethernet interface type
Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates
10,100,1000 Mbit/s
Power over Ethernet (PoE)
Y
Networking standards
IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u
Product colour
Black
Wall mountable
Y
RJ-45 input ports
1
RJ-45 output ports
1
Power over Ethernet (PoE) voltage
56 V
Total Power over Ethernet (PoE) budget
90 W
Operating temperature (T-T)
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)
0 - 95%
Width
180 mm
Depth
71 mm
Height
37 mm