Thomson 65QG7C14 - 65" Diagonal Class LED-backlit LCD TV - QLED Pro - Smart TV - Google TV - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Direct LED, Quantum Dot - black
Manufacturer
THOMSON
Reference
65QG7C14
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
9
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
THOMSON
Reference
65QG7C14
Article
Intrastat
Total quantity in stocks
9
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD TV - QLED Pro - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1733031
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class F
Power Consumption Operational
200 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
101 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
102 kWh/1000h
Diagonal Class
65"
Platform
Google TV
Operating System
Android TV 11
HDR Capable
Yes
HDR Format
HDR10, Dolby Vision
TV Tuner Presence
Yes
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
4 ports
Picture Enhancements
Dynamic Noise Reduction
Dimensions
Without stand
Width
144.6 cm
Depth
7.9 cm
Height
83.4 cm
Enclosure Colour
Black
Colour Support
1000000000 colours
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
144 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
Direct LED, Quantum Dot technology
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Features
10-bit support, adaptive deinterlacing, Chromecast built-in
Stand
Included
Stand Design
Tabletop
Stand Features
Central stand, swivel
Flat Panel Mount Interface
200 x 200 mm
VESA Compatibility
Conditional Access
Common Interface Plus (CI+) slot
Digital TV Tuner
DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2
HDTV Tuner
Digital TV Service
HbbTV
MPEG Profiles and Levels
HEVC/H.265
USB Port
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A75 ( 1.3 GHz ) + ARM Cortex-A55 ( 1.15 GHz )