LH55VMBUBGBXEN
Shipping weight
15.25 kg
Reference
LH55VMBUBGBXEN
Shipping weight
15.25 kg
Power Consumption Operational
220 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
165 kWh/1000h
Diagonal Class
55"
Series
VMB-U Series
Picture Enhancements
72% Colour Gamut
Design
Extreme Narrow Bezel
Protection
Dustproof
Width
121.35 cm
Depth
7.31 cm
Height
68.43 cm
Weight
21.2 kg
Pixel Pitch
0.63 mm
Coating
25% Glass Haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
500 cd/m²
Commercial Features
SMART Signage Platform
Features
Daisy Chain, Center IR, hardware color calibration
Flat Panel Mount Interface
600 x 400 mm
Weight (Shipping)
28.8 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 90%