LH55VMBEBGBXEN
Shipping weight
27.5 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
Reference
LH55VMBEBGBXEN
Shipping weight
27.5 kg
Total quantity in stocks
4
Nearest delivery
Power Consumption Operational
220 Watt
Diagonal Class
55"
Series
VMB-E Series
DVI, DisplayPort
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
72% Colour Gamut
Design
Extreme Narrow Bezel
Protection
Dustproof
Width
121.22 cm
Depth
7.04 cm
Height
68.3 cm
Weight
19.5 kg
Pixel Pitch
0.63 mm
Coating
Anti-glare, 0.28% Glass Haze
Image Contrast Ratio
1000:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
500 cd/m²
Features
Digital daisy chain
Flat Panel Mount Interface
600 x 400 mm
Connector Type
Compliant Standards
EMC Class B, IP5X, HDCP 2.2, Safety 60950-1
Width (Shipping)
139.8 cm
Weight (Shipping)
28.6 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 90%