LH32QMCEPGCXEN
Shipping weight
7.221 kg
Total quantity in stocks
58
Reference
LH32QMCEPGCXEN
Shipping weight
7.221 kg
Total quantity in stocks
58
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display - Crystal UHD
Power Consumption Operational
29 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
29 kWh/1000h
Diagonal Class
32"
Diagonal Size
31.5"
Series
QMC Series
Operating System
Tizen OS 7.0
No
Sensors
Ambient light sensor (ALS), temperature sensor
HDMI Ports Qty
3 ports
Modes
Director Mode, DICOM Simulation Mode
Picture Enhancements
72% Colour Gamut NTSC
Design
Slim Design
Width
72.73 cm
Depth
2.85 cm
Height
42.19 cm
Weight
5.2 kg
Pixel Pitch
0.36 mm
Colour Support
16700000 colours
Resolution
1920 x 1080
Display Format
1080p
Image Aspect Ratio
16:9
LCD Backlight Technology
LED backlight - Edge LED
Coating
1% haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Brightness
400 cd/m²
Features
Pivot, Workspace
Stand
Optional
Flat Panel Mount Interface
100 x 100 mm
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A53 ( 1.3 GHz ) - 2.5 GB LPDDR4 - 8 GB (available 3 GB)
Type
Remote control
Battery Included
Speaker System
2 channel
Output Power / Total
20 Watt
Ethernet
Wi-Fi Protocol
802.11ac
Bluetooth Version
Bluetooth 5.0
Connector Type
Cables Included
RS-232C (IN) adapter
Compliant Standards
Plug and Play, EMC Class B, IP5X, HDCP 2.2, IEC/EN 62368-1
Power Device
Power supply
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Width (Shipping)
81.7 cm
Depth (Shipping)
11.9 cm
Height (Shipping)
50.7 cm
Weight (Shipping)
6.9 kg
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80%