QE77S85FAEXXH
Shipping weight
28.1 kg
Reference
QE77S85FAEXXH
Shipping weight
28.1 kg
Product Type
OLED TV - Smart TV
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2205084
Energy Class
Class F
Power Consumption (Max)
430 Watt
Power Consumption Operational
122 Watt
Power Consumption SDR (On mode)
122 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
233 kWh/1000h
Energy Consumption per Year
169 kWh
Diagonal Class
77"
Series
S85F Series
HDR Technology
OLED HDR, HDR10+ Adaptive, HDR10+ Gaming
Video Processor
NQ4 AI Gen2
Design
4 Bezel-less Design, Contour Design
Width
172.14 cm
Depth
3.39 cm
Height
99.14 cm
Frame Rate & Enhancement Technology
100 Hz Refresh Rate, Variable Refresh Rate (VRR), Motion Xcelerator 120Hz
LCD Backlight Technology
Self-illuminating pixels
Coating
Anti-reflection
Stand Features
Simple Linear
Flat Panel Mount Interface
400 x 300 mm