LH46OHBESGBXEN
Shipping weight
16 kg
Total quantity in stocks
30
Reference
LH46OHBESGBXEN
Shipping weight
16 kg
Total quantity in stocks
30
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Power Consumption (On mode)
430 W
Diagonal Class
46"
Series
OHB Series
Outdoor
Yes
Sun Exposure
Full sun
HDMI Ports Qty
2 ports
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
Mega Dynamic Contrast Ratio, 72% Colour Gamut
Design
Slim Design
Protection
Cooling System
Active cooling fans
Width
106.9 cm
Depth
8.5 cm
Height
62.36 cm
Weight
36 kg
Enclosure Colour
Black
LCD Display Technology
VA
Pixel Pitch
0.53 mm
Resolution
1920 x 1080
Display Format
1080p
Coating
Anti-reflection, 0% Glass Haze
Image Contrast Ratio
6000:1
Brightness
4000 cd/m²
Response Time
6 ms
Commercial Features
SMART Signage Platform, Visible with Polarised Sunglasses, MagicInfo S7 Player
Features
Security lock slot (cable lock sold separately), SSSP 7.0, Samsung Workspace secured by Knox
Flat Panel Mount Interface
995 x 500 mm
USB Ports Qty
1
Configuration
8 GB
Operating System
Tizen OS 6.5
Connectivity
LAN
Connector Type
2 x HDMI ¦ HDBaseT input ¦ USB ¦ Audio line-out ¦ RS-232 input/output ¦ LAN
Security Slot Type
Kensington security slot
Compliant Standards
UL, IK10, EMC Class A, HDCP 2.2, IP56, Safety 60950-1
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Sleep
0.5 Watt
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Width (Shipping)
Depth (Shipping)
20 cm
Height (Shipping)
71.3 cm
Weight (Shipping)
40.5 kg
Min Operating Temperature
-30 °C
Max Operating Temperature
50 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)