65BDL4650D/00
Article
Intrastat
Shipping weight
34.308894 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
PHILIPS
Reference
65BDL4650D/00
Article
Intrastat
Shipping weight
34.308894 kg
Total quantity in stocks
3
Nearest delivery
Product Type
LED-backlit LCD flat panel display
Energy Class
Class G
Diagonal Class
65"
Diagonal Size
64.5"
Commercial Use
Yes - digital signage
Series
D-Line
Platform
Android
TV Tuner
No tuner
TV Tuner Presence
No
Video Interface
HDMI
HDMI Ports Qty
2 ports
PC Interface
DVI, DisplayPort
Modes
Portrait mode, landscape mode
Picture Enhancements
Dynamic contrast enhancement, Pixel Shift, motion compensation deinterlacing, progressive scan
Dimensions
Without stand
Width
146.23 cm
Depth
6.89 cm
Height
83.73 cm
Weight
28.1 kg
LCD Display Technology
ADS
Pixel Pitch
0.372 mm
Colour Support
1070000000 colours
Resolution
3840 x 2160
Display Format
4K UHD (2160p)
Image Aspect Ratio
16:9
Frame Rate & Enhancement Technology
60 Hz Refresh Rate
LCD Backlight Technology
LED backlight
Coating
25% haze
Image Contrast Ratio
1200:1
Dynamic Contrast Ratio
Brightness
500 cd/m²
Viewing Angle
178 degrees
Viewing Angle (Vertical)
178 degrees
Pull-Down Compensation
Response Time
8 ms
Display Menu Language
Backlight Life
50,000 hour(s)
Commercial Features
HTML5 support, FailOver, keyboard lock
Operation Hours / Days
24 / 7
Features
Tiled Matrix (10 x 15)
Flat Panel Mount Interface
400 x 400 mm
VESA Compatibility
Yes
Input Video Formats
Supported Computer Resolutions
Supported Video Formats
MPEG-4, AVI, H.264, H.263, WebM, MPEG, H.265, VP9, VP8
Supported Audio Formats
AAC, HE-AAC
Supported Pictures Formats
BMP, PNG, JPEG
USB Port
Yes
USB Ports Qty
2
Configuration
ARM Cortex-A72 + ARM Cortex-A53 - 4 GB - 32GB eMMC - ARM Mali-T860MP4
Operating System
Android OS 11
Type
Remote control
Battery Form Factor
AAA type
Battery Included
Speaker System
2 speakers
Output Power / Total
20 Watt
Speakers
2 x speaker - 10 Watt
Connectivity
Wi-Fi, LAN, Bluetooth
Wi-Fi Protocol
802.11b, 802.11g, 802.11n, 802.11a, 802.11ac, 802.11ax
Bluetooth Version
Bluetooth 5.2
Connector Type
Included Accessories
Batteries, 3 clampers, screws, usb cover
Cables Included
IR sensor cable - 1.8 m ¦ RS232 cable ¦ RS-232 daisy chain cable
Compliant Standards
FCC Class A certified, UL, CB, CCC, RoHS, EMF
ENERGY STAR Certified
ENERGY STAR Version
8.0
Power Device
Power supply
Input Voltage
AC 100-240 V (50/60 Hz)
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Features
Smart power
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 80% RH (non-condensing)