LS27C902PAUXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
10.7 kg
Total quantity in stocks
41
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
SAMSUNG
Reference
LS27C902PAUXEN
Article
Intrastat
Shipping weight
10.7 kg
Total quantity in stocks
41
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix - Smart monitor
Energy Class
Class F
Energy Class (HDR)
Class G
Energy Consumption per Year
38 kWh
Diagonal Size
27"
Operating System
Tizen
Built-in Devices
Wi-Fi, USB 3.0/USB-C hub, Bluetooth 4.2 adapter
USB Power Delivery
90 Watt
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
5K 5120 x 2880 at 60 Hz
Pixel Pitch
0.1167 mm
Pixel Per Inch
218
Brightness
600 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Colour Support
1 billion colours
Colour Gamut
99% DCI-P3, 100% sRGB
Response Time
5 ms (grey-to-grey)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Matte
Backlight Technology
LED backlight
OSD Languages
Multilingual
Features
Colour
Silver, metal silver
Dimensions (WxDxH)
61.14 cm x 13.53 cm x 13.53 cm - with stand
Weight
7.4 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
5 Watt
Interfaces
Mini DisplayPort (HDCP 2.2) ¦ 3 x USB-C 3.0 ¦ Thunderbolt 4 (power up to 90W, HDCP 2.2)
Display Position Adjustments
Height, pivot (rotation), tilt
Tilt Angle
-2/+15
Rotation Angle
184
Height Adjustment
120 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
AirPlay, screen mirroring, Bixby Voice Assistant, Amazon Alexa Voice Assistant, 3% recycled plastic
Included Accessories
Remote control, 4K SlimFit camera, pogo gender
Cables Included
1 x Thunderbolt 4 cable
Compliant Standards
UL Glare Free, Pantone Validated
Input Voltage
AC 100-240 V
Power Consumption SDR (On mode)
26 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
68 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
26.1 Watt
Power Consumption (Max)
182 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Included Software
Intel Wireless Display, Microsoft 365, Google Meet
Dimensions & Weight Details
Shipping Width
82 cm
Shipping Depth
13.3 cm
Shipping Height
42.3 cm
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)