LS24DG300EUXEN
Shipping weight
5.6 kg
Total quantity in stocks
24
Reference
LS24DG300EUXEN
Shipping weight
5.6 kg
Total quantity in stocks
24
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1974579
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class F
Energy Consumption per Year
25 kWh
Diagonal Size
24"
Adaptive-Sync Technology
AMD FreeSync
Panel Type
VA
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 180 Hz
Pixel Pitch
0.2767 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
3000:1
HDR Format
HDR10
Colour Gamut
95% sRGB
Response Time
1 ms (MPRT)
Gaming
Yes
Dimensions (WxDxH)
54.4 cm x 23.42 cm x 49.87 cm - with stand
Weight
3.9 kg
Interfaces
HDMI (HDCP 1.4) ¦ DisplayPort 1.4 (HDCP 1.3) ¦ Headphones (mini-jack)
Display Position Adjustments
Height, pivot (rotation), swivel, tilt
Tilt Angle
-5/+20
Swivel Angle
30
Rotation Angle
-2/+92
Height Adjustment
120 mm
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately)
Cables Included
1 x DisplayPort cable
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
AC 100-240 V
Power Consumption SDR (On mode)
17 kWh/1000h
Power Consumption HDR (On mode)
19 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
17 Watt
Power Consumption (Max)
25 Watt
Shipping Width
61.8 cm
Shipping Depth
43.9 cm
Shipping Height
18.4 cm
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)