DR24G0A1E0100
Article
Intrastat
Shipping weight
10.6 kg
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
NEOVO
Reference
DR24G0A1E0100
Article
Intrastat
Shipping weight
10.6 kg
Total quantity in stocks
5
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix - colour
Diagonal Size
23.8"
Panel Type
VA
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080
Pixel Pitch
0.274 mm
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
20000000:1 (dynamic)
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
72% NTSC
Response Time
5 ms
Vertical Refresh Rate
50 - 75 Hz
Horizontal Refresh Rate
24 - 83 kHz
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
NeoV Optical Glass, 9H Hard Coating, Haze 40%
Backlight Technology
LED backlight
Features
Colour
White
Dimensions (WxDxH)
56.24 cm x 5.62 cm x 35.26 cm
Weight
7.4 kg
Type
Speakers
Output Power / Channel
4 Watt
Interfaces
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm, 75 x 75 mm
Features
Security lock slot (cable lock sold separately), 3 mm glass
Cables Included
VGA cable ¦ Audio cable
Compliant Standards
FCC, RoHS, WEEE, REACH, LVD, EAC, IEC/EN 60601-1, UKCA, ICES-003 issue 7
Security Slot Type
Kensington security slot
Input Voltage
24 V
Power Consumption (Typical)
18 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Shipping Width
67.2 cm
Shipping Depth
24.9 cm
Shipping Height
51.7 cm
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 90% (non-condensing)