Dahua DHI-LM27-C201P - LED monitor - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd / m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, VGA
Manufacturer
DAHUA
Reference
DHI-LM27-C201P
Article
Intrastat
Shipping weight
5.72 kg
Total quantity in stocks
6
Nearest delivery
All offers are visible after login.
Manufacturer
DAHUA
Reference
DHI-LM27-C201P
Article
Intrastat
Shipping weight
5.72 kg
Total quantity in stocks
6
Nearest delivery
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2059561
Energy Class
Class E
Diagonal Size
27"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Brightness
250 cd/m²
Contrast Ratio
1000:1
Colour Gamut
72% NTSC
Response Time
5 ms
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Haze 25%
Backlight Technology
E-LED backlight
Features
Hard Coating (3H)
Dimensions (WxDxH)
61.31 cm x 22.39 cm x 44.2 cm - with stand
Weight
3.8 kg
Interfaces
HDMI ¦ VGA ¦ Audio line-out
Compliant Standards
EMC, CE/LVD, ERP
Input Voltage
VDC 12 V
Power Consumption SDR (On mode)
21 kWh/1000h
Power Consumption (Typical)
21 Watt
Power Consumption (Max)
30 Watt
Power Consumption Stand by
0.5 Watt
Power Consumption (Off Mode)
0.3 Watt
Shipping Width
68.2 cm
Shipping Depth
14.5 cm
Shipping Height
51.6 cm
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 85%