AOC Basic-line Q27B35S3 - LED monitor - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 300 cd / m² - 1500:1 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - speakers - black
Manufacturer
AOC
Reference
Q27B35S3
Article
Intrastat
Shipping weight
4.98 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
AOC
Reference
Q27B35S3
Article
Intrastat
Shipping weight
4.98 kg
Display Type
LED-backlit LCD monitor / TFT active matrix
Energy Label QR Code URL
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2298702
Energy Class
Class E
Energy Class (HDR)
Class G
Diagonal Size
27"
Panel Type
IPS
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
QHD 2560 x 1440 at 120 Hz
Pixel Pitch
0.2331 mm
Pixel Per Inch
109
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
1500:1 / 20000000:1 (dynamic)
Colour Support
16.7 million colours
Colour Gamut
Response Time
4 ms (grey-to-grey), 1 ms (MPRT)
Horizontal Viewing Angle
178
Vertical Viewing Angle
178
Screen Coating
Anti-glare, 3H Hard Coating
Backlight Technology
WLED
Features
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
61.6 cm x 19.19 cm x 44.74 cm - with stand
Weight
3.06 kg
Type
Speakers - stereo
Output Power / Channel
2 Watt
Interfaces
HDMI ¦ DisplayPort 1.4
VESA Mounting Interface
100 x 100 mm