CP12036LI
Article
Intrastat
Shipping weight
0.37 kg
All offers are visible after login.
Manufacturer
APC
Reference
CP12036LI
Article
Intrastat
Shipping weight
0.37 kg
Device Type
UPS - external
Colour
White
Input Voltage
12 V
Input Voltage Range
DC 11.4 - 12.6 V
Input Connectors
1 x power DC jack 2.5 mm
Power Output Connectors Details
1 x power DC jack 2.5 mm (UPS)
Output Voltage
DC 12 V ± 5%
Max Electric Current
4.1 A
Power Capacity
36 Watt
Circuit Protection
Fuse
Technology
Lithium ion
Capacity
27.75 Wh
Run Time (Up To)
Recharge Time
12 hours
Transfer Time
0 ms
Features
Hot-swappable
Included Accessories
4 connector tips, power adapter
Cables Included
Power cable 80 cm
Features
Compliant Standards
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
0 - 90% (non-condensing)