StarTech.com Rackmount KVM Console HD 1080p, Single Port VGA KVM with 17" LCD Monitor for Server Rack, Fully Featured 1U LCD KVM Drawer with Cables & Hardware, USB Support, 50,000 MTBF - 17in. LCD KVM Console (RKCONS17HD) - KVM console with KVM switch - 1 ports - USB - 17.3" - rack-mountable - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 60 Hz - 300 cd / m² - 800:1 - VGA - black - 1U
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
RKCONS17HD
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
16 kg
Kopā pieejams (gab.)
4
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
STARTECH
Ražotāja kods
RKCONS17HD
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
16 kg
Kopā pieejams (gab.)
4
Tuvākā piegāde
Display Type
KVM console / TFT active matrix
Diagonal Size
17.3"
Aspect Ratio
16:9
Native Resolution
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 60 Hz
Pixel Pitch
0.1989 mm
Brightness
300 cd/m²
Contrast Ratio
800:1
Colour Support
262,144 colours
Horizontal Viewing Angle
170
Vertical Viewing Angle
170
Colour
Black
Dimensions (WxDxH)
48.3 cm x 56.5 cm x 4.3 cm
Height (Rack Units)
1U
Weight
13.7 kg
Type
Keyboard, touchpad
Type
KVM switch - 1 ports
Keyboard / Mouse Interface
USB
Max Resolution
1080p @ 60 Hz
Interfaces
VGA
Features
LED indicator
Included Accessories
8 x M5 cage nuts, 8 x M5 screws, 2 x mounting rails
Cables Included
1 x keyboard / mouse / video cable - 1.8 m
Rack Mounting Kit
Included
MTBF
50,000 hour(s)
Compliant Standards
UL, FCC, RoHS, PSE Mark
Localisation
Australia, Japan, New Zealand, United Kingdom, Europe, North Asia
Input Voltage
AC 120/230 V
Power Consumption (Typical)
13 Watt
Shipping Weight
Service & Support
Limited warranty - 2 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
10 - 80% (non-condensing)