Huawei FusionSolar Smart Energy Controller SUN2000-3KTL-M1 - DC to AC power inverter - high current version - DC 600 V - 3000 Watt - 3300 VA - RS-485, Wi-Fi, Ethernet
Ražotājs
HUAWEI
Ražotāja kods
Artikuls
Pakas svars
17 kg
Kopā pieejams (gab.)
2
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
HUAWEI
Ražotāja kods
Artikuls
Pakas svars
17 kg
Kopā pieejams (gab.)
2
Tuvākā piegāde
Device Type
DC to AC power inverter - external
Input Voltage
DC 600 V
Input Voltage Range
DC 140 - 980 V
Frequency Provided
50/60 Hz
Input Connectors
MC4
Output Voltage
AC 220/230/380/400 V 50/60 Hz
Power Capacity
3000 Watt / 3300 VA
Efficiency
98.2%
Total Harmonic Distortion (THD)
3 %
Remote Management Interface
RS-485, Wi-Fi, Ethernet
Features
1100V max input voltage, 200V min startup voltage, MPP tracking, input-side disconnection device, anti-islanding protection, reverse polarity protection, insulation detection, residual current monitoring, over current protection, short-circuit protection, over voltage protection, AFCI (Arc Fault Circuit Interrupter), ripple receiver control, battery reverse charging, convection cooling, LED indicators
Compliant Standards
Min Operating Temperature
-25 °C
Max Operating Temperature
60 °C
Humidity Range Operating
0 - 100% RH