ZT51042-T0E0000Z
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
24.476 kg
Ražotāja cena
Kopā pieejams (gab.)
33
Tuvākā piegāde
Label printer, industrial printer, thermal transfer, 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, print width (max.): 104 mm, roll diameter (max.): 203mm, speed (max.): 305 mm/s, USB, RS232, Bluetooth, Ethernet (10/100/1000 Mbit), emulation: ZPL, ZPLII, XML, RAM: 512 MB, Flash: 2GB, display, real time clock, incl.: power cable (EU, UK), order separately: interface cable
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
ZEBRA
Ražotāja kods
ZT51042-T0E0000Z
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
24.476 kg
Ražotāja cena
Kopā pieejams (gab.)
33
Tuvākā piegāde
Printer Type
Label printer - direct thermal / thermal transfer - monochrome
Localisation
United Kingdom, Europe
Print Speed
Up to 305 mm/sec - max speed
Built-in Devices
Status LCD, tear bar
Connectivity Technology
Wireless
Interface
Parallel, USB, serial, Gigabit LAN, NFC, Bluetooth 4.0
Max Resolution (B&W)
203 dpi
Language Simulation
ZPL, ZPL II, Extensible Mark-up Language (XML)
Fonts
CG Triumvirate Bold Condensed, OCR-A, OCR-B
Styles & Effects
Mirror, rotated text
Features
Realtime clock, transmissive media sensor, reflective media sensor, tear bar
Fonts Included
16 x bitmapped ¦ 2 x scalable
Barcodes
Code 93, Industrial 2 of 5, Code 39, Code 49, CODABLOCK, ISBT 128, QR code, MaxiCode, Aztec code, LOGMARS, UPC-A, UPC-E, MicroPDF417, Codabar, Code 11, Interleaved 2 of 5, Postnet, PDF417, Data Matrix, PLANET, TLC39, Plessey, Code 128B, Code 128C, Code 128A, Standard 2 of 5, EAN-8, EAN-13, MSI, RSS-14
Printer Features
Multi-level Element Energy Equalizer (E3)
Processor
Cortex-A9 800 MHz
RAM Installed (Max)
512 MB
Technology / Form Factor
SDRAM
Flash Memory
2 GB
Media Type
Continuous labels, die cut labels
Max Media Size
Roll (11.4 cm)
Min Media Size (Custom)
20 mm x 18 mm
Max Media Size (Custom)
114 mm
Media Sizes
Roll (2 - 11.4 cm)
Max Printing Width
104 mm
Max Printing Length
3810 mm
Media Thickness Range
0.076 mm - 0.305 mm
Roll Maximum Outer Diameter
203 mm
Roll Core Diameter
76 mm
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (11.4 cm)
Networking
Print server
Expansion Slots
2 x expansion slot
Connections
1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x USB - 4 pin USB Type B ¦ 1 x Gigabit LAN - RJ-45
Compliant Standards
Power Device
Power supply - internal
Voltage Required
AC 120/230 V
Frequency Required
50/60 Hz
Power Factor Correction
Yes
ENERGY STAR
Yes
Min Operating Temperature
5 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 85% (non-condensing)