ZT41142-T0EG000Z
Pakas svars
16.33 kg
Ražotāja cena
Kopā pieejams (gab.)
261
Tuvākā piegāde
Label printer, midrange printer, thermal transfer, 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, print width (max.): 104 mm, roll diameter (max.): 203 mm, speed (max.): 356 mm/s, display (touch screen, colour), real time clock, USB (2x), RS232, Bluetooth (Class 5.3), Ethernet, Wi-Fi (802.11ax), RAM: 256 MB, Flash: 512 MB, emulation: EPL, ZPL, ZPLII, incl.: power cable (EU, UK), order separately: interface cable
Ražotāja kods
ZT41142-T0EG000Z
Pakas svars
16.33 kg
Ražotāja cena
Kopā pieejams (gab.)
261
Tuvākā piegāde
Printer Type
Label printer - thermal transfer - monochrome
Localisation
Europe, United Kingdom
Print Speed
Up to 356 mm/sec - max speed - 203 dpi
Built-in Devices
4.3 inch LCD touch screen
Interface
Bluetooth 5.3, USB 2.0, LAN, serial, USB host, Wi-Fi(ax)
Language Simulation
ZPL II, ZBI 2.0, ZPL, EPL, EPL2, EZPL
Features
Notch sensor, Black Mark sensor, transmissive media sensor, reflective media sensor, peeler
Cutter
Yes
Fonts Included
16 x bitmapped ZPL II ¦ 2 x scalable ZPL
Barcodes
Code 11, Code 39, Code 93, Code 128A, ISBT 128, UPC-A, UPC-E, EAN-8, EAN-13, UPC-2, Plessey, Postnet, Standard 2 of 5, Industrial 2 of 5, Interleaved 2 of 5, LOGMARS, MSI, Codabar, PLANET, Code 128B, Code 128C, UPC-5, UCC/EAN-128, CODABLOCK, PDF417, Code 49, DataMatrix, MaxiCode, QR code, TLC39, Micropdf, RSS-14, Aztec
Printer Features
Multi-level Element Energy Equalizer (E3)
RAM Installed (Max)
256 MB
Technology / Form Factor
SDRAM
Media Type
Receipt paper, tag stock, continuous labels, die cut labels, black mark labels
Max Media Size
Roll (7.6cm)
Min Media Size (Custom)
25.4 mm
Max Media Size (Custom)
114 mm
Media Sizes
Roll (7.6cm)
Max Printing Width
104 mm
Max Printing Length
3988 mm
Media Thickness Range
0.058 mm - 0.25 mm
Roll Maximum Outer Diameter
203 mm
Roll Core Diameter
76 mm
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (7.6cm)
Connections
1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B ¦ 2 x USB host ¦ 1 x LAN - RJ-45 ¦ 1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9)
Included Accessories
Power cable, cleaning pen
Compliant Standards
Power Device
Power adapter
Voltage Required
AC 100-240 V
Yes
Software Included
Link-OS
ENERGY STAR
Service & Support
Limited warranty - 1 year
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 85% (non-condensing)