ZT41142-T4E0000Z
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
24.55 kg
Ražotāja cena
Kopā pieejams (gab.)
327
Tuvākā piegāde
Label printer, midrange printer, thermal transfer, 8 dots/mm (203 dpi), media width (max.): 114 mm, print width (max.): 104 mm, roll diameter (max.): 203mm, speed (max.): 356 mm/s, USB (2x), RS232, Bluetooth, Ethernet, emulation: EPL, ZPL, ZPLII, RAM: 256 MB, Flash: 512 MB, peeler, full-roll rewind, display (touch screen, colour), real time clock, incl.: power cable (EU, UK), order separately: interface cable
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
ZEBRA
Ražotāja kods
ZT41142-T4E0000Z
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
24.55 kg
Ražotāja cena
Kopā pieejams (gab.)
327
Tuvākā piegāde
Printer Type
Label printer - direct thermal / thermal transfer - monochrome
Localisation
United Kingdom, Europe
Print Speed
Up to 356 mm/sec - max speed
Built-in Devices
4.3 inch LCD touch screen
Connectivity Technology
Wireless
Interface
USB 2.0, LAN, serial, USB host, Bluetooth 4.1
Max Resolution (B&W)
203 dpi
Language Simulation
ZPL, ZPL II, EZPL, ZBI 2.0
Features
Rewinder, transmissive media sensor, reflective media sensor, peeler
Fonts Included
16 x bitmapped ¦ 2 x scalable
Barcodes
Code 93, Industrial 2 of 5, Code 39, Code 49, CODABLOCK, ISBT 128, QR code, MaxiCode, Aztec code, LOGMARS, EAN/JAN-8, EAN/JAN-13, UPC-A, UPC-E, MicroPDF417, Codabar, Code 11, Interleaved 2 of 5, Postnet, PDF417, MSI-Plessey, Data Matrix, PLANET, TLC39, Plessey, Code 128B, Code 128C, Code 128A, Standard 2 of 5
Printer Features
Multi-level Element Energy Equalizer (E3)
RAM Installed (Max)
256 MB
Technology / Form Factor
SDRAM
Flash Memory
512 MB
Media Type
Continuous labels, die cut labels
Max Media Size
Roll (11.4 cm)
Min Media Size (Custom)
25.4 mm
Max Media Size (Custom)
114 mm
Media Sizes
Roll (2.54 - 11.4 cm)
Max Printing Width
104 mm
Max Printing Length
3988 mm
Media Thickness Range
0.058 mm - 0.25 mm
Roll Maximum Outer Diameter
203 mm
Roll Core Diameter
76 mm
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (11.4 cm)
Networking
Print server
Connections
1 x RS-232 ¦ 1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B ¦ 1 x LAN - RJ-45 ¦ 2 x USB host - 4 pin USB Type A
Compliant Standards
Power Device
Power supply - internal
Voltage Required
AC 120/230 V
Frequency Required
50/60 Hz
Power Factor Correction
Yes
ENERGY STAR
Yes
Service & Support
Limited warranty - parts and labour - 1 year
Min Operating Temperature
5 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
20 - 85% (non-condensing)