QL1110NWBCZG1
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
1.71 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
BROTHER
Ražotāja kods
QL1110NWBCZG1
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
1.71 kg
Kopā pieejams (gab.)
5
Tuvākā piegāde
Printer Type
Label printer - direct thermal - monochrome
Enclosure Colour
Black, glossy white
Print Speed
Up to 110 mm/sec - max speed ¦ Up to 68 labels/min - max speed
Connectivity Technology
Wireless
Interface
USB, LAN, Wi-Fi(n), Bluetooth 5.2
AirPrint Enabled
Yes
Max Resolution (B&W)
300 x 300 dpi
Max Resolution Class (B&W)
300 x 300 dpi
Language Simulation
EPSON ESC/P, EPSON ESC/P Raster, P-touch template
Fonts
Brussels, Helsinki, San Diego, Letter Gothic, Letter Gothic Bold, Brougham
Styles & Effects
Bold, normal, outline, shadow, italic, shadow light, horizontal lines, reverse
Features
Reflective media sensor, date/time stamp, mirror print, vertical print
Auto Cutter
Yes
Barcodes
Printer Features
Auto Power Off, automatic crop function
Flash Memory
7 MB
Media Type
Shipping labels, continuous labels, die cut labels
Compatible Tapes
DK tape
Max Media Size
Roll (10.36 cm)
Min Media Size (Custom)
12 mm x 25.4 mm
Max Media Size (Custom)
103.6 mm
Media Sizes
Roll (10.36 cm)
Max Printing Width
101.6 mm
Max Printing Length
3 m
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (10.36 cm)
Networking
Print server
Security Protocols & Features
LEAP, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK, TKIP, AES, Wi-Fi Direct, EAP-TTLS, EAP-TLS, PEAP, EAP-FAST
Connections
1 x USB - 4 pin USB Type B ¦ 1 x LAN
Cables Included
1 x USB cable
Media Included
103 x 164 mm label roll (41 labels), 62 mm x 8 m continuous length paper tape
Features
LED indicator
Compliant Standards
MFI
Power Device
Power supply - internal
Voltage Required
AC 220-240 V
Frequency Required
50/60 Hz
Software Included
Software Development Kit (SDK)
OS Required
Apple MacOS X 10.4.1 or later, Microsoft Windows 7
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
35 °C
Humidity Range Operating
20 - 80%