QL1100CZG1
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
1.71 kg
Kopā pieejams (gab.)
34
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
BROTHER
Ražotāja kods
QL1100CZG1
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
1.71 kg
Kopā pieejams (gab.)
34
Tuvākā piegāde
Printer Type
Label printer - direct thermal - monochrome
Enclosure Colour
White, glossy black
Print Speed
Up to 110 mm/sec - max speed ¦ Up to 68 labels/min - max speed
Connectivity Technology
Wired
Interface
USB 2.0, USB host
Max Resolution (B&W)
300 x 300 dpi
Max Resolution Class (B&W)
300 x 300 dpi
Fonts
Brussels, Helsinki, San Diego, Letter Gothic, Letter Gothic Bold, Brougham
Styles & Effects
Bold, normal, vertical, outline, shadow, italic, shadow light, horizontal lines
Features
Vertical print
Auto Cutter
Yes
Barcodes
Flash Memory
6 MB
Media Type
Labels, die cut labels, continuous paper
Compatible Tapes
DK tape
Max Media Size
Roll (10.36 cm)
Min Media Size (Custom)
12 mm
Max Media Size (Custom)
103.6 mm
Media Sizes
Max Printing Width
101.6 mm
Max Printing Length
3000 mm
Media Feeders
1 x manual - 1 roll - Roll (10.36 cm)
Connections
1 x USB 2.0 - 4 pin USB Type B ¦ USB host
Cables Included
1 x USB cable
Media Included
1 62 mm x 8 m label tape cassette, 103 x 164 mm label roll (41 labels)
Power Device
Power supply - internal
Voltage Required
AC 220-240 V
Frequency Required
50/60 Hz
Software Included
Software Development Kit (SDK)
OS Required
Apple MacOS, Linux, Microsoft Windows
ENERGY STAR
Yes
Service & Support
Limited warranty - 3 years
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
35 °C
Humidity Range Operating
20 - 80%