878712-B21
Artikuls
Pakas svars
14.9 kg
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
HPE
Ražotāja kods
878712-B21
Artikuls
Pakas svars
14.9 kg
Type
Server
Product Form Factor
Rack-mountable - 2U
Built-in Devices
Led panel
Server Scalability
2-way
Hot-Swap Bays Qty
8
Localisation
Region: Worldwide
CPU
AMD EPYC 7251
Clock Speed
2.1 GHz
Max Turbo Speed
2.9 GHz
Number of Cores
8-core
CPU Qty
1
Max CPU Qty
2
CPU Upgradability
Upgradable
Installed Size
L3 Cache - 32 MB
Cache Per Processor
32 MB
Installed Size
16 GB / 1 TB (max)
Technology
DDR4 SDRAM - ECC
Effective Memory Speed
2400 MHz
Rated Memory Speed
2666 MHz
Memory Specification Compliance
PC4-20800
Form Factor
DIMM 288-pin
Slots
32 (Total) / 31 (empty)
Features
Registered, HPE SmartMemory
Configuration Features
1 x 16 GB
RAM Supported
Type
No HDD
1 x RAID - PCIe 3.0 x8
Controller Interface Type
SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s
Storage Controller Name
HPE Smart Array E208i-a
Channel Qty
8
RAID Level
RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
No optical drive
Card reader
Supported Flash Memory Cards
microSD
Monitor Type
None.
Video Memory
16 MB
Video Interfaces
VGA
Interface (Bus) Type
PCI Express 2.0 x4
Ethernet Ports
4 x Gigabit Ethernet
Ethernet Controller
HPE 331i
Data Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Remote Management Protocol
SNMP 3, IPMI 2.0, SMASH CLP
Remote Management Controller
Integrated Lights-Out 5
Features
Wake on LAN (WoL), ACPI support, PXE support
Compliant Standards
Bays
1 (total) / 1 (free) x external ¦ 8 (total) / 8 (free) x hot-swap 3.5" LFF
Slots
Interfaces
1 x HPE iLO - Type A (1 in front) ¦ 5 x USB 3.0 (1 front, 2 rear, 2 internal) ¦ 4 x LAN (Gigabit Ethernet) - RJ-45 (4 rear) ¦ 1 x HPE iLO - RJ-45 (1 rear) ¦ 1 x VGA (1 rear)
Included Accessories
HPE Easy Install Rails, 4 standard fans
Compliant Standards
AES, FIPS 140-2, IPv6 Ready, TLS v1.2, ASHRAE Class A4, ASHRAE Class A3, WEEE 2002/95/EC, ACPI 6.1
Device Type
Power supply - hot-plug
Power Redundancy
Optional
Power Redundancy Scheme
1+1 (with optional power supply)
Installed Qty
1
Max Supported Qty
2
Voltage Required
AC 120/230 V (50/60 Hz)
Power Provided
500 Watt
80 PLUS Certification
80 PLUS Platinum
Efficiency
94%
Software
ENERGY STAR Certified
Yes
ENERGY STAR Version
2.1
Service & Support
Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day
Width
44.55 cm
Depth
67.94 cm
Height
8.73 cm
Weight
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
35 °C
Humidity Range Operating
8 - 90% (non-condensing)
Sound Emission
37 dBA
AMD EPYC 7451 - 2.3 GHz - 24-core - 48 threads - 64 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10AMD EPYC 7451 - 2.3 GHz - 24-core - 48 threads - 64 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10
AMD EPYC 7351 - 2.4 GHz - 16-core - 32 threads - 64 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10AMD EPYC 7351 - 2.4 GHz - 16-core - 32 threads - 64 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10
HPE Midplane HDD Kit - Storage drive carrier (caddy) - 3.5" - for ProLiant DL385 Gen10HPE Midplane HDD Kit - Storage drive carrier (caddy) - 3.5" - for ProLiant DL385 Gen10
HPE - Heat sink - for ProLiant DL385 Gen10HPE - Heat sink - for ProLiant DL385 Gen10
HPE Midline - Hard drive - 1 TB - internal - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - 7200 rpmHPE Midline - Hard drive - 1 TB - internal - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - 7200 rpm
AMD EPYC 7251 - 2.1 GHz - 8-core - 16 threads - 32 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10AMD EPYC 7251 - 2.1 GHz - 8-core - 16 threads - 32 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10
AMD EPYC 7301 - 2.2 GHz - 16-core - 32 threads - 64 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10AMD EPYC 7301 - 2.2 GHz - 16-core - 32 threads - 64 MB cache - for ProLiant DL385 Gen10
HPE Mixed Use - SSD - 800 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 12Gb / s - with HPE Smart CarrierHPE Mixed Use - SSD - 800 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 12Gb / s - with HPE Smart Carrier