P06453-B21
Artikuls
Pakas svars
14.9 kg
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
HPE
Ražotāja kods
P06453-B21
Artikuls
Pakas svars
14.9 kg
Type
Server
Product Form Factor
Rack-mountable - 1U
Built-in Devices
Battery
Server Scalability
2-way
Hot-Swap Bays Qty
8
CPU
Intel Xeon Silver 4110
Clock Speed
2.1 GHz
Max Turbo Speed
3 GHz
Number of Cores
8-core
CPU Qty
1
Max CPU Qty
2
CPU Upgradability
Upgradable
Processor Main Features
Hyper-Threading Technology, Intel Turbo Boost Technology 2
CPU Socket
FCLGA3647 Socket
Chipset Type
Intel C621
Installed Size
L3 Cache - 11 MB
Cache Per Processor
11 MB
Installed Size
16 GB / 1.5 TB (max)
Technology
DDR4 SDRAM - Advanced ECC
Effective Memory Speed
2400 MHz
Rated Memory Speed
2666 MHz
Memory Specification Compliance
PC4-21333
Form Factor
DIMM 288-pin
Slots
24 (Total) / 23 (empty)
Features
Registered, dual rank, slots 13 - 24 are available in two-processor configuration only
Configuration Features
1 x 16 GB
RAM Supported
3 TB Load-Reduced - ECC ¦ 1.5 TB registered - ECC ¦ 192 GB Non-Volatile - ECC
Type
No HDD
1 x RAID
Controller Interface Type
SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s
Storage Controller Name
HPE Smart Array P408i-a
Channel Qty
8
RAID Level
RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60, RAID 1 ADM, RAID 10 ADM
Buffer Size
2 GB
No optical drive
Monitor Type
None.
Video Interfaces
VGA
Ethernet Ports
4 x Gigabit Ethernet
Ethernet Controller
HP 331i
Data Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Remote Management Protocol
SNMP 3, IPMI 2.0, SMASH CLP
Remote Management Controller
Integrated Lights-Out 5
Features
Wake on LAN (WoL), PXE support
Bays
1 (total) / 1 (free) x external ¦ 8 (total) / 8 (free) x hot-swap 2.5" SFF
Slots
Interfaces
1 x HPE iLO - Type A (1 in front) ¦ 5 x USB 3.0 (1 front, 2 rear, 2 internal) ¦ 4 x LAN (Gigabit Ethernet) - RJ-45 (4 rear) ¦ 1 x HPE iLO - RJ-45 (1 rear) ¦ 1 x VGA (1 rear)
Compliant Standards
AES, FIPS 140-2, IPv6 Ready, TLS v1.2, ASHRAE Class A4, ASHRAE Class A3, WEEE 2002/95/EC, ACPI 6.1
Device Type
Power supply - hot-plug
Power Redundancy
Optional
Max Supported Qty
2
Voltage Required
AC 120/230 V (50/60 Hz)
Power Provided
500 Watt
OS Certified
Service & Support
Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site
Width
44.54 cm
Depth
67.94 cm
Height
8.73 cm
Weight
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
35 °C
Humidity Range Operating
8 - 90% (non-condensing)
Sound Emission
31 dBA
HPE Mixed Use - SSD - 480 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - with HPE Smart CarrierHPE Mixed Use - SSD - 480 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - with HPE Smart Carrier
HPE Mixed Use - SSD - 960 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - with HPE Smart CarrierHPE Mixed Use - SSD - 960 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - with HPE Smart Carrier
HPE Midline - Hard drive - 1 TB - internal - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - 7200 rpmHPE Midline - Hard drive - 1 TB - internal - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - 7200 rpm
HPE Read Intensive - SSD - 480 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - Multi VendorHPE Read Intensive - SSD - 480 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - Multi Vendor
HPE Mixed Use - SSD - 800 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 12Gb / s - with HPE Smart CarrierHPE Mixed Use - SSD - 800 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 12Gb / s - with HPE Smart Carrier
HPE Read Intensive - SSD - 7.68 TB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - Multi VendorHPE Read Intensive - SSD - 7.68 TB - hot-swap - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - Multi Vendor