P04646-B21
Artikuls
Pakas svars
10 kg
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
HPE
Ražotāja kods
P04646-B21
Artikuls
Pakas svars
10 kg
Type
Server
Product Form Factor
Rack-mountable - 1U
Built-in Devices
Led panel, battery
Server Scalability
1-way
Hot-Swap Bays Qty
4
Localisation
Region: Worldwide
CPU
AMD EPYC 7251
Clock Speed
2.1 GHz
Max Turbo Speed
2.9 GHz
Number of Cores
8-core
CPU Qty
1
Max CPU Qty
1
CPU Upgradability
Upgradable
CPU Socket
Socket SP3
Installed Size
L3 Cache - 32 MB
Cache Per Processor
32 MB
Installed Size
8 GB / 2 TB (max)
Technology
DDR4 SDRAM - ECC
Effective Memory Speed
2666 MHz
Rated Memory Speed
2666 MHz
Form Factor
DIMM 288-pin
Slots
16 (Total) / 15 (empty)
Features
Registered, HPE SmartMemory
Configuration Features
1 x 8 GB
RAM Supported
Type
No HDD
1 x RAID - PCIe 3.0 x8
Controller Interface Type
SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s
Storage Controller Name
HPE Smart Array E208i-a
Channel Qty
8
RAID Level
RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10
No optical drive
Card reader
Supported Flash Memory Cards
microSD
Monitor Type
None.
Video Memory
16 MB
Video Interfaces
VGA
Ethernet Ports
4 x Gigabit Ethernet
Ethernet Controller
HPE 331i
Data Link Protocol
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
Remote Management Protocol
SNMP 3, IPMI 2.0, SMASH CLP
Remote Management Controller
Integrated Lights-Out 5
Features
Wake on LAN (WoL), PXE support
Bays
1 (total) / 1 (free) x external ¦ 4 (total) / 4 (free) x hot-swap 3.5" LFF
Slots
Interfaces
1 x HPE iLO (1 in front) ¦ 5 x USB 3.0 (1 front, 2 rear, 2 internal) ¦ 4 x LAN (Gigabit Ethernet) (4 rear) ¦ 1 x HPE iLO (1 rear) ¦ 1 x VGA (1 rear)
Included Accessories
HPE Easy Install Rails
Compliant Standards
Device Type
Power supply - hot-plug
Power Redundancy
Optional
Power Redundancy Scheme
1+1 (with optional power supply)
Installed Qty
Max Supported Qty
2
Voltage Required
AC 120/230 V (50/60 Hz)
Power Provided
500 Watt
OS Certified
Service & Support
Limited warranty - parts and labour - 3 years - on-site - response time: next business day
Width
43.46 cm
Depth
61.49 cm
Height
4.29 cm
Weight
Min Operating Temperature
10 °C
Max Operating Temperature
35 °C
Humidity Range Operating
8 - 90% (non-condensing)
Sound Emission
37 dBA
HPE - SATA cable kit - for ProLiant DL325 Gen10HPE - SATA cable kit - for ProLiant DL325 Gen10
HPE - Riser card - for ProLiant DL325 Gen10HPE - Riser card - for ProLiant DL325 Gen10
HPE Midline - Hard drive - 1 TB - internal - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - 7200 rpmHPE Midline - Hard drive - 1 TB - internal - 2.5" SFF - SATA 6Gb / s - 7200 rpm
HPE Mixed Use - SSD - 800 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 12Gb / s - with HPE Smart CarrierHPE Mixed Use - SSD - 800 GB - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 12Gb / s - with HPE Smart Carrier