SRT1500RMXLI
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
26.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
3
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
SCHNEIDER
Ražotāja kods
SRT1500RMXLI
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
26.9 kg
Kopā pieejams (gab.)
3
Tuvākā piegāde
Device Type
UPS - Power Factor Correction (PFC) - rack-mountable / external
Height (Rack Units)
2U
Colour
Black
UPS Technology
On-line
Input Voltage
AC 220/230/240 V
Input Voltage Range
AC 50 - 150 / 80 - 150 V
Frequency Provided
50/60 Hz ± 3Hz
Frequency Required
40 - 70 Hz
Input Connectors
1 x power IEC 60320 C14
Power Output Connectors Details
6 x power IEC 60320 C13
Output Voltage
AC 220/230/240 V ± 2% - 50/60 Hz
Power Capacity
1.5 kW / 1500 VA
Output Waveform
Sinewave
Surge Suppression
Yes
Surge Energy Rating
432 Joules
Circuit Protection
Circuit breaker
Efficiency
92% at 100% Load
Technology
Lead Acid
Run Time (Up To)
4 min at 1500 Watts ¦ 14.6 min at 750 Watts
Recharge Time
3 hours
Features
Maintenance free, sealed, leak-proof
Remote Management Interface
RS-232, USB
Interfaces
1 x management (RS-232) - RJ-45 ¦ 1 x EPO (emergency power off) ¦ 1 x management (USB)
Expansion Slots
1 (total) / 1 (free) x SmartSlot
Cables Included
Power cable 1.83 m ¦ Serial cable - external ¦ USB cable - external
Rack Mounting Kit
Included
Features
Compliant Standards
RoHS, IP20, EAC
Software Included
APC PowerChute Business Edition
Service & Support
Limited warranty - 3 years ¦ Limited warranty - batteries - 2 years
Min Operating Temperature
0 °C
Max Operating Temperature
40 °C
Humidity Range Operating
0 - 95% (non-condensing)