90-GA41ZZ-00UANF
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.64 kg
Kopā pieejams (gab.)
97
Tuvākā piegāde
Visi piedāvājumi ir redzami pēc autorizēšanās.
Ražotājs
ASROCK
Ražotāja kods
90-GA41ZZ-00UANF
Artikuls
Intrastat
Pakas svars
0.64 kg
Kopā pieejams (gab.)
97
Tuvākā piegāde
Device Type
Graphics card
Bus Type
PCI Express 4.0 x8
Graphics Engine
AMD Radeon RX 7600
Core Clock
1770 MHz
Boost Clock
2695 MHz
Stream Processors
2048
Max Resolution
7680 x 4320
Max Monitors Supported
4
Interfaces
HDMI ¦ 3 x DisplayPort
API Supported
OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate
Features
AMD Eyefinity Technology, Dual Fan Design, DrMOS, 0dB Technology, Striped Axial Fan, ultra-fit heatpipe, metal backplate, High Density Glass Fabric PCB, matte black PCB, RDNA 3 Gaming Architecture, AMD FidelityFX Super Resolution 2 (FSR), Premium 90A Power Choke, HDCP
Size
8 GB
Technology
GDDR6 SDRAM
Memory Speed
18 Gbps
Bus Width
128-bit
Required Power Supply
550 W
Additional Requirements
8 pin PCI Express power connector